utorok 20. augusta 2013

ASFALTOVÝ MRCHOŽRÚT

je piatok, 9.august 2013, na Ffud Feste v Seredi práve dohral Telefon a ja si idem len tak niekde oddýchnuť po super zážitku z týchto rožnovských Dead Kennedys. vtom ma zopár kamošov začne nenápadne unášať ku stanom, zakrývajú mi oči, tuším niečo nekalé a krásne, teplé slová Kuba z Tajmka si vôbec nepamätám, ale tuším kecal niečo o tom, že je síce lepšie byť sám ako v zlej spoločnosti, ale mám smolu, lebo sa v zlej spoločnosti pohybujem, či niečo podobné... alebo také nič nehovoril? a to je jedno. zrazu som v ruke držal darček darčekov - kartónový štvorec s desaťpalcovým vinylom vovnútri, s príliš známym obalom, s príliš známym bookletom a obsahom, a nechápal som. a nechápal som ešte dlho. ako prvé ma napadlo, že to je ďalší z Adrikových (Totalitarianism Still Continues) bootlegov, ako vydal materiál Boiling Point alebo Idiots Parade. ale nie, nič také. toto je iné. vinyl vydaný kamarátmi, ručne urobené obaly, svorka vlkov s nožnicami a lepiacimi páskami vedená pardálom Jugom, idem do kolien, kamoškovia všade naokolo, noc to pečatí tmou čiernou ako atrament, krstíme prestrčenou fajkou cez stredovú dierku na vinyle, lepšie už ani nemôže byť. celá táto akcia "Mrchožrút" trvala od jari a podarilo sa to hromadne predo mnou utajiť a pripraviť mi tak najväčšie prekvapenie. obal vinylu je ručne farbený a korešponduje s oranžovo-modrým streknutým asfaltom, či ako sa to povie. sám by som to krajšie neurobil a hlavne sám by som ani nemal peniaze a gule ísť do vydania Mrchožrúta na vinyle. eufória je nekonečná, tohtoročný Ffud Fest si zapamätám, už ani nemôže byť lepšie. uff.
dohodli sme sa, že to nebudem predávať s klasickými cenami, ale zas som to nechcel ani rozdávať a tým podľa mňa devalvovať ručnú prácu a úsilie všetkých rúk a hláv, ktoré na tom pomáhali. takže sme vymysleli dobrovoľné ceny, s tým, že všetky peniaze pôjdu do banku, z ktorého sa budú financovať podobné guerilla vydania v budúcnosti.
tak ako som stratil slová vo chvíli, keď som tú krásu dostal do rúk, tak sa už odmlčím aj teraz. a kto by chcel mať jednu z 300 vinylových krások doma, viete kam máte napísať.
ešte raz ďakujem kamoškovia!!!!


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára