štvrtok 16. júna 2011

milé deti, fofrom fofrom (vol.2 - Sugawara Spirit Tour)

Sugawara Spirit Tour 2011
Leipzig+Brno*+Praha+Košice+Lučenec+BanskáBystrica+Brno+Úštěk+Praha*
(* - ako hosť kapely Ilúzia)

časť prvá: trilógia s Ilúziou
29.4. Leipzig - G16
kapela Ilúzia ide všade zásadne bez navigácie a bez mapy. tak sa stalo, že pri mojom vyzdvihnutí v Prahe mi zrazu volajú, že sú kdesi v ZOO pri pavilóne hrochov a nevedia ako sa majú dostať ku mne.. "a kde to vlastne bývaš?". našťastie s kapelou Ilúzia ide všade záložné auto. a tak ma vyzdvihol Rado a pokračujeme svorne na dojčland. najprv v Lipsku zablúdime (v nemčine ja dvojité "s" iné ako jednoité "s"), ale na druhý raz sme dobre. na G16, čo je veľké alternatívne centrum (vyhýbam sa pomenovaniu squat, keďže vieme, že to tak nie je), je plno ľudí. keďže nás je ako hadov (dodávka+auto), tak to chvíľu trvá, kým sa vyložíme, skonsolidujeme, rozkukáme. Ilúzia nakoniec požičiava bicie a nejaké kombá pre celý večer. nikto im o tie veci nepísal, proste ich so sebou mali kvôli Brnu. keby ich nemali, neviem čo by precízni nemčúri robili. najpodstatnejšia časť nemeckých koncertov je vždy žrádlo, potvrdilo sa to aj tentokrát. výborná večera a ide sa hrať. najprv Ilúzia, plus si s nimi hrknem aj ja tri piesne. ľudí hodne, slovenský zájazd vyčnieva, jasnačka. potom na "vedľajšom pódiu" idem ja. hipisácky stejdž okupujú akýsi dvaja a nemajú sa k odchodu. tak im poviem, že hrajú so mnou a ideme na to. basákovi vždy poviem pred pesničkou akordy, aj tak hrá úplne iné, a ten s bubienkom vie aj bez toho. nečakal som to, ale bol to jeden z najlepších koncertov v živote. všetko sedelo, rokenrol, víno, krv, plno ľudí, dokonca aj Frankiskrank prišiel pozrieť. on mi robil prvý koncert v Lipsku minulý rok a nestihol ho, hehe. po koncerte sa zapíjali úspechy až do rána bieleho.
30.4. Brno - Favál
po krátkom spánku som sa vydal na dvor a popíjali sme všetko, čo sme našli na stoloch, na zemi a tak. a bolo toho hodne. pri odchode som rozmarne utratil všetky prachy za dosky a Gurken si zase zakúpil sexi kraťasy na balenie krasteriek. ani neviem ako sme sa presunuli do Brna. zrazu sme boli pred klubom a popíjanie pokračovalo. videl som kúsok MacGyvera, kúsok Ilúzie, kus som si s nimi zase zahral a nakoniec La Fraction. ako vždy poprdeli. potom som okupoval iba bekstejdž, lebo tam bolo niečo zadarmo. pank sie nepierdoli. v noci presun do Prahy, ktorý som prespal.
1.5. Praha - Mayday Festival
ráno kruté, ani nestačím vytriezvieť a už ma nakladajú do dodávky, aby som ich navigoval na Císařskú lúku. že som tam v živote nešiel autom nikoho nezaujíma. tak sme najprv skončili kdesi pod hradom v zákaze pri debate s policajtom a potom sme sa museli točiť na pavúku diaľničných privádzačov. meškali sme iba trochu. Ilúzia to celé rozbehla. keďže bolo málo času, dal som s nimi iba jednu sonátu. potom Vandali, opäť som to skúsil, no opäť som to akosi nedopočúval, ja neviem kde je chyba, ale asi to nemôže chutiť každému. Spectres hrali v Lipsku keď aj ja, tak som ich nevidel, ale akosi mi prišlo, že som o nič neprišiel, vcelku fádne, plus k tomu tá póza nihil-post-pankáčov v čiernom. zato Red Union zo Srbska ma vcelku bavilo. miestami príliš melo, ale zahraté s prehľadom. ostatné kapely na veľkom pódiu som nestihol a čo som počul zdiaľky, tak nič extra. na moje hranie v prednáškovom stane bolo zvedavých hodne ľudí, až som bol prekvapený. a bolo to vcelku príjemné. vďaka najmä za pohotovosť a ochotu organizátorov ohľadom zabezpečenia apošky a podobne. ale najlepšie, čo som na Mayday videl ma čakalo až po mojom sete. v hlavnom prednáškovom stane som videl Arana Satana ako si to dáva sám proti všetkým, perfektné, trefné, kruté, iné. z Jonestown som vydržal dva kopírkové krasty. najmä mi to po inovatívnom A.Satanovi prišlo také kolovrátkové, nemal som proste svoj okovaný deň. na koniec som sa parádne zabavil na Bayonetes zo Srbska, kde hrali nejakí kamoši a bol to taký klasický halekačkový street-punk, ktorý som už hodnú dobu nepočúval a tak mi to dobre padlo. iba tak poskakovať a hulákať. o desiatej koniec, vycikať a spať. síce ešte sme urobili s Hrkovcami jeden zúfalý pokus v Crosse, ale potom už naozaj spať.

časť druhá: Pipes & Pints & more pints
5.5. Košice - Collosseum
po koncerte Tragedy v Oblude som nečakane celkom dobre vyspatý a stepujem v Martine pri dodávke kamošov z Pipes And Pints. berú ma so sebou na cesty slovenské. usadím sa vzadu a venujem sa obalom na moje DIY nosiče. polihávame, počúvame muziku, celkom nuda, krajina ubieha. akciu robí Škuľo, mešká, je roztržitý, píše diplomovku, zajtra má odovzdať, tak sa mu ani nečudujem. prvý idem narýchlo ja, prvý krát sám na obrovskom pódiu v Košicoch, ale vcelku fajne som sa cítil napodiv. potom kolegovia z TOML. prvý krát predstavovali nový album, ja som ho už exkluzívne počul, takže som poznal. dokonca už mám aj svojich favoritov medzi songami. ale aj tak som ich set iba počúval a prekecal. Kubo zase klasicky plno drístov, heh. nakoniec P&P. ľudí prišlo hodne, zábava veľká, aj väčšia. takisto after-chlasty-party. zakotvil som kdesi na gauči v chodbe.
6.5. Lučenec - Slimák
doobeda sa jemne rozbiehame so Škuľom a s pivom. poobede odchod do Lučenca. dodávku začína ovládať Waldemar Matuška na lodi jménem Korzár. v novom Slimáku sa dozvedáme, že keďže sú vydrbané majstrovstvá v hokeji, tak Lost Souls odvolali a ja budem hrať v prestávkach. takže sa ide na bar, aby som to zvládol. v každej prestávke stihnem po tri piesne, plus po hokeji ešte zopár. nenadarmo som toto tour nazval hokejisticky. pliaga ovláda svet. P&P podľa mňa omnoho lepší koncert ako včera, alebo mám iba úchylku na malé kluby. stretol som holčinu s krutým osudom a milión ďalších ľudí. Kuko, čo koncert robil, nás všetkých na záver zatiahol na diskotéku. v totálnej hmle som si dal jeden zúfalý tanček a potom aj môj opitý mozoček pochopil, že takto nie. našťastie tam bol kamarát Marek, ktorý ma zobral k sebe, takže som nemusel spať v kríkoch v parku ako Kuko.
7.5. Banská Bystrica - Tirish
doobeda stretávka v Slimáku, nachádzam stratené veci, balíme, frčíme. ale iba do reštiky v parku. pajpsáci jedia, my pijeme. pajpsáci idú na špacír, my na panáky. pajpsáci sa slnia na tráve, my otáčame pivá a panáky. potom sa súkame do dodávky a s nami aj Kuko a dvaja ďalší pasažieri do Blavy. Waldemar vládne, celá dodávka spieva. ja vystupujem vo Zvolene a je mi smutno. ide mi hneď bus do Bystrice. v Tirishi ešte nikto moc neni. začínam prvý pre pár hláv, ale aj tak sranda. potom si už iba užívam kapelky. najviac grindík Alea Iacta Est, paľbu Die Hards a DNO či fastkor Paskuda. ale vyhrali to besní drevorubači Vocatio Interna. totálna smršť, besnota... a dobré prásky, hehehe. super večer, aj keď neprišlo toľko ľudí, aby to mohla byť nestratová benefit akcia.

časť tretia: ponocovanie ako povolanie
21.5. Brno - Protest Fest
do Brna sa vždy teším, hrám tam často a vždy je to paráda. tento rok sme dali aj samotný pochod a transparenty. na akustickom "stejdži" som videl Rustic Revolt Revue, akustické vtipne pokrútené verzie známych hitov. potom som to tam rozdrtil ja. na veľkom stejdži iba vynikajúci punkový Telefon v daždi a potom už len hrubozrnná kalba, ktorá sa vždy vyvinie z takého nenápadného popíjania. všetci behom noci postupne odchádzajú, iba mne sa nechce. ráno ma nájde túlajúceho sa okolo nejakej rieky opačným smerom ako je mesto. ale nakoniec nájdem správny smer a zakotvím na číne a pive a neskôr dokonca ja v správnom vchode. aj keď je pravda, že ďalej ako do vchodu som sa nedostal a na spánok mi stačila rohožka. to Brno ma raz zabije.
27.5. Úštěk - Kafíčko
prostredie krásne, ľudia skvelý. staré rekreačné zariadenie s deravým betónovým bazénom a socíkovskými chatkami. aparát hnevá, takže sa nakoniec hrá bez ozvučenia gitary, funguje len jeden mikrofón. dovtedy sa však stihneme solídne, a musím povedať, že riadne pankovo, dať dolu. neviem ako Hřebík (aka Tom77), ale ja som teda bol riadne mimo. podľa toho to aj celé vyzeralo. bolo počuť len môj falošný rev a dáke brnky-brnk do rozladených strún. aj také koncerty asi musí človek občas zažiť, aby pochopil, že tadeto cesta nevedie. ale ľudia milí a po koncerte sa družíme do rána bieleho.
28.5. Praha - 007
po nekvalitnom spánku malý (s opicou však namáhavý) výlet v Kokořínsku a hybaj do Prahy. tam už na sedmičke pobehujú známe ksichty zo Slovenska. je tu dnes benefit na ČSAF a plno atrakcií, heh. v tombole som si vyhral Rancid, spokojnosť. len kamarát Dávid je naspokojný, jeho cieľom je tričko DJ Bobo. už minul 200 korún a ešte stále sa mu ho nepodarilo vyhrať. tak čaká pri tombole a striehne na obeť. prvá kapela sú VAP. kedysi som to počúval, ale dnes ma to moc neoslovuje, odhliadnuc od toho, že je to akési pomalé ešte aj hrajú dlho a tým pádom skracujú čas ostatným kapelám, keďže sedmička končí o desiatej. ide Ilúzia, do boja na strahovský kopec. aj ja si struhnem s nimi, ale iba jednu, keďže neni čas. najlepšie nakoniec. amíci Social Circkle. ich album "City Shock" mám v mozgu vypálené. teším sa ako malý chlapec. spúšťajú vysoko-oktánovú drtičku bez zbytočných kecov. solia jeden hit za druhým, nemáme čas sa ani vydýchať. zohratí ako smrtiaca bojová jednotka vo Vietname, všetko tepe, všetko klape, všetko valí. nesklamali ani trochu. hneď si zaobstarávam aj vinyl, nech môžem tlačiť do hlavy nielen z mp3 plejera, ale aj z gramca. majú so sebou aj tri plné krabice distra vinylov, ale nemám prachy, tak sa tam radšej ani nepozerám, lebo by som musel plakať a potom požičiavať prachy. Julo tam už minul vyše 50evráčov, takže viem, že by to tak bolo. a Dávid nakoniec tričko DJ Boba získal... no, tak to sa stalo medzi nami dievčatami. berieme so sedmičky vedro plné šalátu a končíme u nás na byte, popijacu-popijacu, tlačíme šalát a do rána bieleho posluchy muziky a rozpravy s Peťom.
a celú nedeľu prespím. bez hanby. zaslúžim si konečne poriadny spánok. roztrúsené turné končí, máj bol produktívny.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára